Vyhledávání

Pro mě jsou činčilky nejúchvatnější zviřátka pod sluncem, kterým jsem naprosto propadla a přiznám, že mě mají omotanou kolem pacek.

 

Fanýsek (Fanny z Větřní)

Mutace: dark / medium tan
Datum narození: 11.7.2012
Váha: 606 g

Otec: Čertík, extra dark ebony
Matka: Queen, tan sapphire

Registrační číslo: V023/12
Chovatel: Jan a Monika Fazekašovi, CHS Činčilky z Větřní

Do Fanouška jsem se zamilovala, jakmile jsem ho uviděla u Monči na webu na fotce. Chvíli jsem se rozmýšlela, ale ne moc dlouho. A 22. září 2012 už jsem si pro něj a Cyrilka (kterého jsem si vzala k němu) jela.

Fanoušek byl malá prdelka, ale už tehdy to byl malý statečný kluk a zvědaveček. Hrozně rád si hrál a nejradši se mačkal s klukama (Cyrilkem a Sašenkou) na domečku.

Je moc chytrý, rychle zjistil, že jakmile mi vyskočí na rameno, má to jednodušší, než se škrábat na bednu, aby se dostal někam jinam z chodby. Dneska už ovšem běhá s klukama ve svém pokoji, tak tam má spoustu místeček na zkoumání.

Fanýska jsem musela dát do samostatné klece, když se po přesunu do velké klece se Sašíkem nepohodli. Fanýsek se moc bál, chvíli bydlel s Kvídíkem, ale ten ho po měsíci začal v kleci prohánět a prcek Fanýsek se začal bát ještě víc. Pak jsem ho zkoušela dát dohromady s Kleofáškem, ale taky to nedopadlo.

Nakonec bydlel chvíli sám, aby se uklidnil, ale když umřel Sašík, tak jsem ho dala do klece s Cyrilkem. Cyrilek sice chvíli prskal, že s ním nebude, ale nakonec byli kluci v pohodě a bylo vidět, že se mají rádi. Cyrilek ale 10.9.2013 umřel, a tak byl Fanoušek zase chvíli sám, než jsme našli kamaráda Tobiáška.

Vzhledem k tomu, že jsem musela rozdělit další dva prcky, tak jsem klidnějšího Tobiáška zkusila dát dohromady s Fanouškem a povedlo se. Kluci jsou dnes už spolu ve velké kleci a mají se moc rádi a jsou oba dva klidní a spokojení.

 

Bydlím s Tobiáškem, kterého mám moc rád, ale je na mě občas ošklivej. Někdy z něj mám strach, tak si radši zalezu do domečku a nepustím ho k sobě. Většinou spolu ale nemáme problém, dokonce ani když jdeme běhat. To si spolu někdy i hrajeme smile

Naše klec vypadá takhle:

Moje váha k 1.1.2016 je 606 g.

 

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Záměrně nezabraňuji kopírování textů a fotografií - kdo to bude chtít udělat, si stejně cestu najde.

Články, které jsem překládala ze zahraničních webů, mají uvedené zdroje.

Články, které píši sama, si poznám a pokud se někomu líbí, ať si je zkopíruje.

Jen mějte na paměti, že to není etické a je základní slušností uvést zdroj!

Chtěla bych podotknout, že všechny mé články jsem psala buď obecně, nebo z mých zkušeností s mými kluky.

Podobnost s kýmkoli jiným je podobnost čistě náhodná.

Kontakt

Ing. Petra Honáková

Zdeňka Štěpánka 3973
Chomutov 
430 01

petra.honakova zavináč gmail.com

tel. 777 145 995