Vyhledávání

Pro mě jsou činčilky nejúchvatnější zviřátka pod sluncem, kterým jsem naprosto propadla a přiznám, že mě mají omotanou kolem pacek.

 

Kvídošek

Mutace: sapphire
Datum narození: asi leden 2010
Váha: 526 g

Otec: ---
Matka: ---

Registrační číslo: 004AZ/12
Chovatel: velkochov ČR

Kvídošek je můj první činčiláček a když chce, tak je veliký mazel. Pokud se ho nesnažím chytit, tak se sám chodí mazlit na rameno, nebo na ruce, nebo si prostě jen tak vyskočí do klína nebo na stůl. Nejradši skáče na záda či na rameno, aby měl přehled... Taky si rád zalézá do skrčených předloktí a nechá se omazlovat hlavou - to miluje ze všeho nejvíc...

Samozřejmě miluje lumpárny a zkoumání nových zákoutí a hraček...

Kvídík bydlel dlouho s Oskárkem a Tadeáškem a z bojů o dominanci s Tadeáškem v kleci má na několika místech procvaknuté ouško a po kočkování přes mříže přišel i o jeden prstík.... Ovšem při seznamování s Kleofáškem si zlomil nožičku a po 6 týdnech v malé kleci, kdy byl od kluků pryč, si ho kluci už nepamatovali, a tak bydlel chvíli sám. Ovšem byl moc smutný, protože odmalička bydlel s dvěma klukama, tak jsem se rozhodla ho seznámit s Fanýskem. Po celodenní seznamovačce v přepravce byli kluci od 26.12.2012 spolu. Nakonec ale po dvou měsících museli kluci od sebe, stejně tak to dopadlo s Kleofáškem.

Kvídoška jsem zkusila dát dohromady s Gregorkem, protože jsou kluci skoro stejně staří, a Kvídošek si Greginka zamiloval. Od 2. února bydlí kluci spolu a Kvídík má zas koho zlobit wink

Z váhy 535 g, kterou měl na začátku roku 2012 se po antibiotikách po ucvaknutí prstíku dostal v březnu až na 480 g a od té doby pomalu přibíral, až se dostal na 550g. Ovšem po zlomení nožičky, antibiotikách, přesunu zpět do své klece bez kluků, spadla váha na 460g. Dnes už má ale svou váhu zpátky a je to nádherný kluk.

 

Bydlím ve dvoupatrové skříňové kleci a hrozně rád skáču po dvířkách ven na komodu. Bydlím sám, protože se mnou nikdo nechce být dlouho, nebo mě pak honí.

Chodím ale běhat ven s Gábinkem a moc si to užíváme. Jen v kleci se mi pak moc roztahuje a myslí si, že budu sedět v koutě a on se tu bude promenádovat. Dokud nepochopí, že jsme tu dva, tak sem prostě bydlet nepůjde tongue-out Já ho mám moc rád, ale někdy se ho bojím.

Chybí mi prstík na ručičce, myslím, že mi ho při nějaké příležitosti ukousl kdysi Oskárek, už ani nevím.

Při honičce s klukama jsem si o prokousaný proutěný tunel zlomil zadní nožičku. Byl jsem skoro 8 týdnů v pidikleci, abych nemohl skákat a nožička se zahojila. Bylo to dlouhé, ale zvládl jsem to a dneska normálně běhám a skáču.

Jednou mi dost slzelo očičko, tak jsme jeli k paní doktorce do Prahy. Udělali mi rentgen zoubků, vyčistili mezizubní prostor, prý jsem tam měl kousek bodláku, nebo co. Do očička mi kapali Floxal a já se jednou pohnul a kapátko mě šťouchlo pod očičko ke koutku. V noci mi něco vyteklo, zalepilo celé očičko, že mi ho museli kapičkami otevřít a očistit. Od té doby jsem měl klid, prý asi zanesený slzný kanálek.

Jinak jsem zdravý jako řípa.

Moje váha k 1.1.2016 je 526 g.

 

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Záměrně nezabraňuji kopírování textů a fotografií - kdo to bude chtít udělat, si stejně cestu najde.

Články, které jsem překládala ze zahraničních webů, mají uvedené zdroje.

Články, které píši sama, si poznám a pokud se někomu líbí, ať si je zkopíruje.

Jen mějte na paměti, že to není etické a je základní slušností uvést zdroj!

Chtěla bych podotknout, že všechny mé články jsem psala buď obecně, nebo z mých zkušeností s mými kluky.

Podobnost s kýmkoli jiným je podobnost čistě náhodná.

Kontakt

Ing. Petra Honáková

Zdeňka Štěpánka 3973
Chomutov 
430 01

petra.honakova zavináč gmail.com

tel. 777 145 995