Vyhledávání

Pro mě jsou činčilky nejúchvatnější zviřátka pod sluncem, kterým jsem naprosto propadla a přiznám, že mě mají omotanou kolem pacek.

 

Robinek (Cháron z Větřní)

Mutace: Extra Dark Ebony
Datum narození: 1.10.2012
Váha: 662g

Zemřel: 21.1.2014 cry

Otec: Phoenix, Dark Tan AVC
Matka: Šarlota, Extra Dark Ebony

Registrační číslo: V032/12
Chovatel: Jan a Monika Fazekašovi, CHS Činčilky z Větřní

Robinek k nám přicestoval 22. prosince jako vánoční dáreček Čertíkovi, aby nebyl smutný, že nemá kamaráda. Robinka jsem si zamilovala hned, jak na mě vykoukl z krabice - skočil mi pod bundu a tulil se - vždyť taky cestoval skoro 12 hodin!

Na radu Monči jsem ho hned ráno dala na seznámení do přepravky k Čertíkovi, který už tam strávil předtím půlhodinku. Měla jsem z toho strach, protože Čertík je strašpytlík a po všech klučíkách zatím startoval, ale malého Robinka si okamžitě zamiloval a během 10 minut byli kamarádi. Takovou rychlost jsem nečekala. Dala jsem je oba do připravené nové klece v obýváku. Kluci si chvíli hráli, pak zalehli a spinkali. Ovšem odpoledne se Robinek rozhodl, že půjde prozkoumat byt, protáhl se mřízemi a šel hopskat. Tak jsem uklidila Čertíkovu klec a dala je rovnou tam. Druhý den jsem si Robinka šla pomazlit a Čertík na mě skočil, začal ňufat, tak jsem malého musela vrátit na poličku. Čertík ho odsunul dozadu, lehl si před něj a chránil ho. No, prostě miláčci oba dva.

Spolu v kleci byli do září 2013, kdy jsem je po všech honičkách musela rozdělit, Robinek to odnesl velkým kousancem na prdelce, ale statečně se nechal 1,5 měsíce léčit. Dnes je to zase kluk jak buk, s Čertíkem pořád běhá, když jsou venku a občas ho jde navštívit a poňuchat se i do klece.

Robinek po převozu ztratil 20g, ale během noci zase 8 nabral, při seznamování nic neztratil. Z Robinka vyrostl nádherný kluk s krásným kožíškem a mazlivou povahou.

 

V pondělí 20.1.2014 večer najednou Robinek zničehonic seděl v koutě, byl vláčný a když jsem ho chtěla posléze nakrmit, nemohl hýbat tlaminkou. Pravděpodobně dostal mrtvičku a zemřel ráno 21.1.2014. 

Miláčku můj hodnej, budeš nám strašně moc chybět. cry

 

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Záměrně nezabraňuji kopírování textů a fotografií - kdo to bude chtít udělat, si stejně cestu najde.

Články, které jsem překládala ze zahraničních webů, mají uvedené zdroje.

Články, které píši sama, si poznám a pokud se někomu líbí, ať si je zkopíruje.

Jen mějte na paměti, že to není etické a je základní slušností uvést zdroj!

Chtěla bych podotknout, že všechny mé články jsem psala buď obecně, nebo z mých zkušeností s mými kluky.

Podobnost s kýmkoli jiným je podobnost čistě náhodná.

Kontakt

Ing. Petra Honáková

Zdeňka Štěpánka 3973
Chomutov 
430 01

petra.honakova zavináč gmail.com

tel. 777 145 995