Vyhledávání

Pro mě jsou činčilky nejúchvatnější zviřátka pod sluncem, kterým jsem naprosto propadla a přiznám, že mě mají omotanou kolem pacek.

 

Huginek I.

Mutace: White Silver
Datum narození: asi červen 2008

Zemřel: 18.12.2011 cry

Otec: ---
Matka: ---

Váha: 620g

Huginka jsem si přivezla asi týden po Kvídoškovi, aby mu nebylo smutno. Oba kluci si hned bez jakýchkoli rvaček sedli byli nerozlučná dvojka. Huginek už byl starší a do zverimexu ho odložili prý kvůli dětem...

V listopadu 2011 se Hugíkovi udělal na očičku vřed. Huginka jsem naložila a opravdu hodně vyklepaná jsem ho s kamarádkou Martinou odvezla v sedm večer do Prahy k veterinářce, která mu očičko znecitlivěla, dostal antibiotika do očička i celkově a říkala, že uvidíme, jak to dopadne, že vřed může prasknout a že by Huginek neměl moc fyzicky poskakovat. Na což ani, chudinka malej, neměl náladu. Huginka jsem radši oddělila od ostatních kluků, protože na něj útočili a nechala si ho v malé kleci v ložnici a každé tři hodiny k němu vstávala a kapala mu do očička. Očičko neprasklo a po několika návštěvách u veterinářky se zlepšovalo, ovšem Huginek po atb hubnul a hubnul, a i přes veškeré dokrmování to nestačilo.

Když už bylo očičko opravdu dobré a vřed na ústupu, kdy do doléčení zbýval tak měsíc, jsem mojí nezkušeností začala Huginka opatrně dávat zpět mezi kluky. Ovšem ti asi cítili, že je slabý a ještě ne zrovna zdravý a začali ho napadat.

Huginek to nakonec vzdal, odevzdaně se nechal dokrmovat, a přes veškerou snahu mi 18.12.2011 umřel... cry

Byl to krásnej a hodnej šmudlík, kterej mi strašně moc chybí, ale dneska ho už nic nebolí a odpočívá na zahrádce, kde nad ním rostou krásné kytičky...

 

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Záměrně nezabraňuji kopírování textů a fotografií - kdo to bude chtít udělat, si stejně cestu najde.

Články, které jsem překládala ze zahraničních webů, mají uvedené zdroje.

Články, které píši sama, si poznám a pokud se někomu líbí, ať si je zkopíruje.

Jen mějte na paměti, že to není etické a je základní slušností uvést zdroj!

Chtěla bych podotknout, že všechny mé články jsem psala buď obecně, nebo z mých zkušeností s mými kluky.

Podobnost s kýmkoli jiným je podobnost čistě náhodná.

Kontakt

Ing. Petra Honáková

Zdeňka Štěpánka 3973
Chomutov 
430 01

petra.honakova zavináč gmail.com

tel. 777 145 995