Vyhledávání

Pro mě jsou činčilky nejúchvatnější zviřátka pod sluncem, kterým jsem naprosto propadla a přiznám, že mě mají omotanou kolem pacek.

 

Tak se nám to trochu proházelo

  • úterý, 25.12.2012 02:38

Kluci se nám trochu proházeli...

Kvídošek už má zdravou nožičku, ale kluci Oskárek a Tadeášek už si na něj nepamatují a po několika pokusech

o seznámení má Kvídošek natrhlé ouško od Oskárka a moc se bojí... Takže jsem přepůlila velkou klec a Kvídošek je zatím sám v jedné půlce a ti dva lumpíci v druhé. Oskárek je spokojený, že má Tadeáška pro sebe, spinkají spolu a připadají mi klidnější...

Po přesunu Cyrilka, Sašíka a Fanouška do půlky levé části velké klece, kdy jsem Tomíka a Kleofáška přesunula do klasických kovových, nastala mela. Cyrilek prořval celou noc, jak moc se bál, Sašík ho hlídal na domečku a ráno se asi nepohodli Sašík s Fanýskem, který byl do té doby v pohodě, a porvali se. Fanýsek se začal bát také a ani po dvou dnech se to nesrovnalo, takže nastal přesun zpět. Ovšem ani v původní kleci už si Sašík s Fanýskem nesedli a poňafali si čumáčky. Fanýska jsem tedy přesunula do samostatné klece, aby se trochu vzpamatoval a zahojil.

22.12. nám přicestoval z Větřní nový činčiláček Robinek, ještě mimísek, který se během chvilky seznámil s Čertíkem a teď bydlí spolu a mají se moc rádi.

Protože se u Čertíka a Robinka tak osvědčila přepravka, se kterou jsem měla prozatím špatné zkušenosti, řekla jsem si, že bych mohla vyzkoušet dát spolu Kvídíka a Fanýska, aby kluci nebyli na vánoce sami. V přepravce to bylo poměrně klidné, chlupy nelítaly, ale jak se Fanýsek bojí, trochu prskal. Ovšem Kvídošek je kluk hodnej a trpělivej a po třech hodinách kluci spinkali vedle sebe. 

Vydrhla jsem Kvídoškovu klec a kluky dala tam, ale nastala mela. Fanýsek se bál, utíkal, Kvídošek ho samozřejmě honil a snažil se ho očuchat, ale nešlo to. Tak šli kluci zase zpátky do svých. Večer běhali hodinku spolu, Fanýsek se moc bojí a před Kvídíkem utíká, ale zkusíme to za dva-tři dny znovu s přepravkou, jen co Kvídík zas nabere nějaký ten gram. 

Takže jsou teď kluci víceméně po dvojicích a musím uznat, že jsou klidnější, než když byli ve třech. Snad se brzy dají dohromady i Kvídík s Fanýskem a pak už nám zbývá jen Tomášek s Kleofáškem, ale tam to bude nadlouho, než Tomík nabere to, co shodil seznamováním s Hugíkem a Lukynkem. Ale snad to bude brzy, aby jim nebylo samotným smutno.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Galerie Obrázků

Záměrně nezabraňuji kopírování textů a fotografií - kdo to bude chtít udělat, si stejně cestu najde.

Články, které jsem překládala ze zahraničních webů, mají uvedené zdroje.

Články, které píši sama, si poznám a pokud se někomu líbí, ať si je zkopíruje.

Jen mějte na paměti, že to není etické a je základní slušností uvést zdroj!

Chtěla bych podotknout, že všechny mé články jsem psala buď obecně, nebo z mých zkušeností s mými kluky.

Podobnost s kýmkoli jiným je podobnost čistě náhodná.

Kontakt

Ing. Petra Honáková

Zdeňka Štěpánka 3973
Chomutov 
430 01

petra.honakova zavináč gmail.com

tel. 777 145 995